הפקת אירועים מיוחדים בשלושה צעדים פשוטים

השאיפה הגדולה ביותר של מפיקי אירועים היא ההזדמנות לתכנן, להפיק ולבצע אירועים מיוחדים עבור לקוחותיהם. לרוב, מפיקי אירועים מחזיקים בכלים, בקשרים ובניסיון שמאפשר להם לעמוד במשימות אלה בהצלחה. אבל מה עושים אלה שמעדיפים לתכנן את האירוע שלהם בעצמם? האם זה בכלל אפשרי ואם כן – מאיפה מתחילים? במאמר זה, נרכז בקצרה את שלושת הצעדים החשובים ביותר שיבטיחו אירוע מיוחד ובלתי נשכח.
אירוע מיוחד

צעד ראשון בדרך להפקת אירועים מיוחדים – בחירת נושא

הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך לתכנון אירועים מיוחדים ובלתי נשכחים הוא בחירת נושא. בין אם זו חתונה, בר מצווה, מסיבת סיום, כנס שיווקי או ערב חברה, ברגע שתחליטו על נושא מאחד, קו מחבר שיקשור את כלל מרכיבי האירוע  אחד לשני ולאורו ייבחר אולם אירועים, התוכנית האמנותית, עיצוב החלל, הכלים השיווקיים ואפילו הקייטרינג, שאר ההחלטות שעוד יהיה צורך לקבל בדרך לאירוע הנפלא כבר יהיו פשוטות יותר. רצוי כמובן, שהנושא ייבחר בהתאמה לאופי האירוע. אירועים מיוחדים שונים האחד מהשני גם במהותם. מסיבת יום הולדת בנושא חד קרן, ערב חברה בהשראת שנות ה-80, או חתונה בסגנון כפרי, כל אירוע שונה ומיוחד ומצריך חשיבה מדויקת באשר לקו המנחה המתאים ביותר.

צעד שני בדרך להפקת אירועים מיוחדים – בחירת מיקום

כפי שכבר ציינו, אחרי שעברנו את הצעד הראשון ובחרנו נושא, הבחירה מצטמצמת באופן משמעותי כשמגיעים לשני השלבים הנוספים. כך למשל, אם לדוגמא, בחרתי לערוך חתונה בסגנון כפרי, בחירת המיקום לאירוע מצטמצמת בעיקר לגני אירועים ושטחים פתוחים. משם כמובן נכנסים שיקולים נוספים כמו מספר המשתתפים המתוכנן ומה גודל החלל הנחוץ לקיום האירוע וכמובן, דאגה שהמיקום הגיאוגרפי יאפשר הגעה נוחה ונגישה לרוב המוזמנים.

צעד שלישי בדרך להפקת אירועים מיוחדים – תכנון והשקעה בעיצוב החלל

כמעט מיותר לציין, אבל גם אם בחרתם נושא נהדר ומיקום קסום, אירועים מיוחדים לא יכולים להתקיים ללא תכנון והשקעה בעיצוב החלל בו ייערך האירוע. ניתן לקיים אפילו סיעור מוחות עם קולגות או חברים שיעלו רעיונות לפריטים ייחודיים שייצרו את האווירה הרצויה. כך למשל, ניתן לתלות כדור מראות נוצץ מהתקרה בערב חברה בסגנון שנות ה-80 ואפילו לשלב תקליטים על הקירות ולהביא חבילות חציר לחתונה בסגנון כפרי.

כשהשאיפה לערוך אירועים מיוחדים מובילה את העשייה, הגבול נמתח רק פי גבולות הדמיון והיצירתיות של עורך האירוע, כל שלפעמים אפילו השמים הם לא הגבול.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

באותו נושא...